Omavalitsuste ettevõtluse edetabel
Kus on Eestis kõige tervem ettevõtluskeskkond? Firmo äritervise indeks võrdleb 78 omavalitsust: maksuvõlad, krediidireitingud, käibe kasv, uued firmad ja palgad. Praegu on esikohal Kadrina vald.
| # | Самоуправление | Indeks | Ettevõtteid | Uusi 12 k | Töötajaid | Налоговый долг |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Kadrina valdЛяэне-Вируский уезд | 79 | 819 | 57 | 1 411 | 5% |
| 2 | Kihnu valdПярнуский уезд | 79 | 232 | 15 | 208 | 2% |
| 3 | Haapsalu linnЛяэнеский уезд | 76 | 2 778 | 166 | 4 890 | 4% |
| 4 | Kastre valdТартуский уезд | 76 | 1 255 | 116 | 1 486 | 5% |
| 5 | Peipsiääre valdТартуский уезд | 75 | 966 | 57 | 1 131 | 4% |
| 6 | Rae valdХарьюский уезд | 73 | 7 069 | 595 | 21 395 | 4% |
| 7 | Kose valdХарьюский уезд | 73 | 1 608 | 107 | 2 660 | 4% |
| 8 | Märjamaa valdРаплаский уезд | 73 | 1 706 | 112 | 2 176 | 6% |
| 9 | Raasiku valdХарьюский уезд | 70 | 1 161 | 78 | 1 706 | 5% |
| 10 | Kiili valdХарьюский уезд | 69 | 1 849 | 163 | 2 325 | 4% |
| 11 | Ruhnu valdСааремааский уезд | 69 | 40 | 3 | 28 | 0% |
| 12 | Hiiumaa valdХийуский уезд | 68 | 2 499 | 127 | 3 097 | 4% |
| 13 | Kehtna valdРаплаский уезд | 68 | 941 | 66 | 1 603 | 7% |
| 14 | Saue valdХарьюский уезд | 67 | 5 977 | 413 | 13 318 | 3% |
| 15 | Luunja valdТартуский уезд | 67 | 1 271 | 104 | 1 555 | 3% |
| 16 | Tartu valdТартуский уезд | 66 | 3 059 | 224 | 5 660 | 5% |
| 17 | Kohila valdРаплаский уезд | 66 | 1 552 | 113 | 2 377 | 5% |
| 18 | Põlva valdПылваский уезд | 65 | 2 372 | 123 | 4 137 | 5% |
| 19 | Häädemeeste valdПярнуский уезд | 65 | 1 114 | 63 | 1 217 | 4% |
| 20 | Nõo valdТартуский уезд | 65 | 902 | 75 | 1 323 | 4% |
| 21 | Rapla valdРаплаский уезд | 63 | 2 885 | 192 | 4 452 | 5% |
| 22 | Lääne-Nigula valdЛяэнеский уезд | 63 | 1 685 | 93 | 2 142 | 5% |
| 23 | Tori valdПярнуский уезд | 62 | 2 293 | 178 | 3 053 | 6% |
| 24 | Harku valdХарьюский уезд | 61 | 5 293 | 402 | 6 104 | 4% |
| 25 | Saku valdХарьюский уезд | 61 | 3 083 | 199 | 6 938 | 5% |
| 26 | Kuusalu valdХарьюский уезд | 59 | 2 225 | 161 | 1 728 | 2% |
| 27 | Keila linnХарьюский уезд | 59 | 2 019 | 140 | 4 171 | 4% |
| 28 | Põltsamaa valdЙыгеваский уезд | 59 | 1 677 | 96 | 2 720 | 6% |
| 29 | Kambja valdТартуский уезд | 57 | 3 649 | 273 | 6 358 | 5% |
| 30 | Jõelähtme valdХарьюский уезд | 56 | 1 985 | 153 | 4 916 | 5% |
| 31 | Muhu valdСааремааский уезд | 55 | 602 | 40 | 521 | 6% |
| 32 | Viljandi linnВильяндиский уезд | 54 | 3 391 | 205 | 8 914 | 6% |
| 33 | Elva valdТартуский уезд | 54 | 2 574 | 180 | 6 015 | 5% |
| 34 | Paide linnЯрваский уезд | 54 | 1 732 | 117 | 5 434 | 5% |
| 35 | Tapa valdЛяэне-Вируский уезд | 54 | 1 491 | 109 | 3 181 | 6% |
| 36 | Alutaguse valdИда-Вируский уезд | 54 | 860 | 38 | 1 215 | 6% |
| 37 | Setomaa valdВыруский уезд | 54 | 759 | 36 | 803 | 5% |
| 38 | Jõgeva valdЙыгеваский уезд | 53 | 2 234 | 129 | 4 725 | 7% |
| 39 | Otepää valdВалгаский уезд | 53 | 1 537 | 81 | 2 257 | 5% |
| 40 | Mulgi valdВильяндиский уезд | 52 | 1 378 | 67 | 2 010 | 6% |
| 41 | Türi valdЯрваский уезд | 51 | 1 781 | 90 | 2 862 | 7% |
| 42 | Viljandi valdВильяндиский уезд | 50 | 2 609 | 176 | 3 880 | 7% |
| 43 | Saaremaa valdСааремааский уезд | 49 | 7 687 | 453 | 11 997 | 5% |
| 44 | Räpina valdПылваский уезд | 47 | 1 037 | 59 | 1 638 | 7% |
| 45 | TallinnХарьюский уезд | 46 | 158 956 | 16 089 | 313 601 | 5% |
| 46 | Võru valdВыруский уезд | 46 | 2 140 | 141 | 3 495 | 7% |
| 47 | Vinni valdЛяэне-Вируский уезд | 46 | 1 233 | 76 | 1 650 | 7% |
| 48 | Rakvere linnЛяэне-Вируский уезд | 44 | 2 783 | 172 | 7 018 | 6% |
| 49 | Anija valdХарьюский уезд | 44 | 1 054 | 75 | 1 636 | 5% |
| 50 | Kanepi valdПылваский уезд | 44 | 952 | 46 | 1 381 | 7% |
| 51 | Pärnu linnПярнуский уезд | 43 | 11 386 | 761 | 22 791 | 6% |
| 52 | Viimsi valdХарьюский уезд | 43 | 6 732 | 446 | 7 469 | 4% |
| 53 | Põhja-Sakala valdВильяндиский уезд | 43 | 1 307 | 75 | 2 389 | 8% |
| 54 | Tartu linnТартуский уезд | 42 | 23 087 | 1 393 | 58 799 | 5% |
| 55 | Maardu linnХарьюский уезд | 41 | 2 665 | 210 | 6 404 | 6% |
| 56 | Haljala valdЛяэне-Вируский уезд | 40 | 1 126 | 55 | 1 656 | 6% |
| 57 | Väike-Maarja valdЛяэне-Вируский уезд | 40 | 974 | 66 | 1 984 | 9% |
| 58 | Saarde valdПярнуский уезд | 40 | 773 | 48 | 1 017 | 6% |
| 59 | Rõuge valdВыруский уезд | 39 | 1 237 | 67 | 1 212 | 7% |
| 60 | Tõrva valdВалгаский уезд | 38 | 1 149 | 68 | 1 755 | 8% |
| 61 | Võru linnВыруский уезд | 35 | 2 261 | 129 | 5 692 | 6% |
| 62 | Lääneranna valdПярнуский уезд | 35 | 1 248 | 67 | 1 321 | 7% |
| 63 | Sillamäe linnИда-Вируский уезд | 35 | 1 134 | 82 | 3 413 | 6% |
| 64 | Lääne-Harju valdХарьюский уезд | 34 | 2 601 | 189 | 3 571 | 7% |
| 65 | Rakvere valdЛяэне-Вируский уезд | 34 | 1 146 | 58 | 5 146 | 7% |
| 66 | Vormsi valdЛяэнеский уезд | 34 | 213 | 9 | 101 | 6% |
| 67 | Viru-Nigula valdЛяэне-Вируский уезд | 32 | 840 | 62 | 1 251 | 9% |
| 68 | Põhja-Pärnumaa valdПярнуский уезд | 31 | 1 314 | 72 | 2 314 | 6% |
| 69 | Mustvee valdЙыгеваский уезд | 27 | 1 084 | 61 | 1 519 | 8% |
| 70 | Jõhvi valdИда-Вируский уезд | 26 | 2 740 | 136 | 6 087 | 7% |
| 71 | Valga valdВалгаский уезд | 26 | 2 046 | 129 | 3 946 | 7% |
| 72 | Lüganuse valdИда-Вируский уезд | 24 | 1 104 | 83 | 2 525 | 17% |
| 73 | Antsla valdВыруский уезд | 23 | 820 | 29 | 1 166 | 11% |
| 74 | Narva-Jõesuu linnИда-Вируский уезд | 20 | 689 | 32 | 3 708 | 7% |
| 75 | Kohtla-Järve linnИда-Вируский уезд | 18 | 3 143 | 195 | 9 048 | 9% |
| 76 | Järva valdЯрваский уезд | 18 | 1 703 | 84 | 2 393 | 9% |
| 77 | Narva linnИда-Вируский уезд | 16 | 5 641 | 341 | 11 907 | 7% |
| 78 | Loksa linnХарьюский уезд | 11 | 233 | 12 | 395 | 9% |
Teised piirkonnad
Kuidas indeks arvutatakse
- Maksuvõlata firmad (30%)
- Reiting BBB või parem (25%)
- Kasvava käibega firmad (20%)
- Uute firmade osakaal (15%)
- Keskmine brutopalk (10%)
Iga näitaja järgi pannakse omavalitsused pingeritta (0 = nõrgim, 100 = tugevaim) ja kaalutud keskmine annab indeksi. Arvesse lähevad äriühingud (OÜ, AS jt), FIE-d ja mittetulundusühingud mitte. Edetabelis on omavalitsused, kus on vähemalt 20 äriühingut. Andmed: äriregister, Maksu- ja Tolliamet, majandusaasta aruanded. Uueneb iga öö.